Вантажообіг Добропільської гілки, 1926 рік
- Павел Белицкий
- 24 мая 2021 г.
- 1 мин. чтения
Ми вже неодноразово піднімали питання діяльності Добропільської гілки у 20-х роках минулого століття: Як залізницю Гришине - Добропілля рятували: історія сторічної давнини, Залізниця Рутченкове - Гришине - Добропілля. Рік 1926-й, Залізниця Гришине - Добропілля: історичний пазл тощо.
Отже, в середині 20-х років зупинився Красноармійський (колишній Святогорівський) рудник, і Добропілля на кілька років стало виключно аграрним регіоном, хоча перспективи відновлення тут шахт і високого вантажообігу залишалися. Однак такий перебіг подій змусив керівництво Катерининської залізниці відкрити дискусію щодо доцільності подальшої експлуатації Добропільської гілки.
Показником своєрідної катастрофи є статистика прибуття і відправлення вантажів. Станція Мерцалове тоді офіційно не діяла. Вантажообіг станції Добропілля у 1926 році склав 690 т по прибутті та 7460 т по відправленню, з них, відповідно, 30 т (4,3 %) і 3530 т (47 %) - хлібні вантажі (зерно, борошно), а також 180 т (26 %) і 3620 т (майже 49 %) - вугілля. Імовірно, вугілля відвантажували із кустарних шахт і зі складу Святогорівського рудника. Не дивлячись на те, що вугілля, на перший погляд, займає гідне місце у статистиці відправлення, його станція Добропілля відправила в 1926 році всього 245,5 вагонів, або ж по 0,8 вагонів на день. Тобто, 7 повновісних поїздів під паровозом основного типу на рік. Крім того, станція приймала у невеликих кількостях сіль (50 т), чорні метали (16 т). Тобто, всього за рік на Добропілля прослідувало до 1,5 повновісних товарних поїзди, з Добропілля - 14,5 повновісних товарних поїздів. Звісно, рух вагонів здійснювався маневровим порядком, а це - ознака під'їзних колій не загального користування...
Дослідження тривають!

Автор блогу щиро вдячний історику і краєзенавцю М.В.Меценко (м. Сіверськ).
Comments