Офіційним стартом будівництва залізниці Дубове – Мерцалове можна вважати лист виконкому Сталінської обласної ради № 03-8-643 від 22.02.1957 року. Сьогодні залізниці Дубове - Мерцалове виповнюється 65 років.
Що таке 65 років для людського життя? Це однозначно більша його частина, але зазвичай сучасні люди живуть більше. Тобто, є ще живі свідки будівництва залізниці, не кажучи про свідків її розквіту. Що таке 65 років для історії? Навіть миттю назвати цей відтинок часу складно...
Так вже повелося, що роки мого свідомого життя припали на занепад і занедбання залізниці Красноармійськ (Покровськ) - Дубове. Не люблю розповідати про себе, але сьогодні, мабуть, такий час, що треба поділитися із читачем наболілим.
Коли в 2007 році приміські поїзди Краснаормійськ - Дубове було тільки переведено в розряд господарських (із можливістю проїзду пасажирів у них), Ваш покірний слуга, узрівши тенденції розвитку пасажирського сектору "Укрзалізниці" та її складових підприємств, протягом кількох років намагався переписуватися із різними структурами влади й підприємств залізничного транспорту. Пропозиції були такими: а) відновлення у перспективі приміського залізничного сполучення Красноармійськ - Лозова, а краще - призначення курсування дизель-поїзду підвищеного комфорту Красноармійськ - Харків або Красноармійськ - Полтава; б) до призначення - ремонт колії на дільниці Дубове - Мерцалове із повною заміною рейко-шпальної решітки; в) до ремонту - запуск автобусів Красноармійськ (залізничний вокзал) - станція Дубове, підлаштованого під розклад руху електропоїздів Слов'янськ - Дубове - Харків, а також часткова зміна маршруту прямування усіх автобусів призначення Білозерське, Новодонецьке, Олександрівка, Лозова, Барвінкове тощо в межах міста Красноармійськ (із заходженням їх на залізничний вокзал).
Як із мене тоді сміялися - окрема розмова. Спробував навіть зібрати підписи серед мешканців міста Добропілля, яке (на мою думку) є одним із найбільш постраждалим від скасування цього приміського залізничного сполучення, - приліпили наліпку "любителя збирати підписи". Казали, що я взагалі нічого не розумію, і регіональний дизель-поїзд на тому напрямі немає жодного сенсу, оскільки 2/3 маршруту прямування - під контактною мережею (теж мені "перепона"). Зараз, коли місто Красноармійськ стало Покровськом, ми всі ну ду-у-уже розумні, все розуміємо і не любимо збирати підписи, але сидимо на д...пі без залізниці і без поїздів пасажирського сполучення по ній. Тільки додався іще один аргумент проти ідеї відновлення пасажирського сполучення на цьому напрямі - війна.
Але в минулому році - бемс! - призначили регіональний дизель-поїзд Попасна - Харків, який також коптить контактний дріт на протяжності більш ніж половина маршруту прямування. У нас занедбано 35 км (їх відновити в масштабах держави - майже нічого), а по Попасній теж є маса дільниць із обмеженням швидкості 20 км/год. У нас міст знаходиться на відстані танкового маршу від лінії зіткнення, а Попасну можна мінометами накрити, не прориваючи фронт! Чому в Попасній можна розвивати рух регіональних дизель-поїздів, а в Покровську - ні?
На даному етапі концепція поновлення пасажирського залізничного сполучення тут майже не зазнала змін: 1) налагодження курсування автобусів Покровськ (залізничний вокзал) - станція Дубове; 2) поновлення курсування поїздів пасажирського сполучення (можливі варіанти - тут, я обираю останній) від Покровська на Рою і Легендарну; 3) ремонт колії Дубове - Легендарна; 4) налагодження курсування приміського або регіонального поїзду між Покровськом і станцією Дубове через Легендарну.
Було би бажання!..
P.S. Залізниця Покровськ - Добропілля - Легендарна - Дубове має функціонувати!
Comments