Рисована карта перших років радянської влади із дореволюційними проектами залізниць Донбасу

На головну


Шановні читачі блогу і просто гості!


До Вашої уваги пропонується карта із видання:


Сверхмагистраль [и сверхмагистрализация железнодорожного транспорта СССР] / Проф. Л. Н. Бернацкий. - Москва : Плановое хозяйство, 1925. - [2], 254 с.


Професор Лев Бернацький належав, безперечно, до "старої гвардії" проектувальників залізниць, які відстоювали і широко використовували в своїх роботах дореволюційні проекти залізничних ліній та гілок, що були визнані "новою владою" такими, що не на часі. Однак від попередників його вирізняє чіткий географічний підхід до проектування комплексу залізничних шляхів регіону і країни. Регіон, який передбачалося обслуговувати новими проектованими залізницями, він ділив на кілька частин, і межами цих частин слугували вододільні хребти, долини. Кожна залізниця мала обслуговувати ту чи іншу частину, або кілька суміжних частин. Саме так він і вдіяв у зазначеній вище монографії, в якій у якості прикладу розглянув регіон Донбас і проект "надмагістралі" Донбас - Ленінград. На момент написання цього наукового твору зазначений проект ще не еволюціонував до обходу Москви із заходу.


Видання цікаве для тих, хто вивчає історію проектів залізниць Гришинського вугленосного району, ще тим, що тут на рисованій карті, що додається, вказуються дореволюційні проекти залізниць Гришине - Лозова, Царекостянтинівка - Гришине - Краматорська, Царекостянтинівка - Маріуполь, Слов'янськ - Саратов.На головну